Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dziwne dźwięki po wymianie rozrządu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dziwne dźwięki po wymianie rozrządu

    Cześć, przegrałem poranną walkę z rozruchem Octavii. Przy próbie odpalenia, rozrusznik nie kręci, słychać dźwięk jakby zwierających się styków. Na mój laicki słuch: jakby odpadały bez możliwości zwarcia. Ciężko wrażenie słuchowe opisać. Kontrolki gasną, poza akumulatorową. Pogrzebałem na szukajce forum ale podobnego problemu nie znalazłem. Pomocy.

    A jest jakiś przekaźnik odpowiedzialny za rozruch?

  • #2
    dziwne dźwięki po wymianie rozrządu

    kilka dni temu pojechałem do mechanika na wymianę rozrządu [pasek + napinacz]
    gdy silnik się rozgrzeje, czasami przy odpuszczaniu gazu słyszę dziwny dźwięk - jakby tyrkotanie, coś wpadające w rezonans - dźwiek się zmienia ze spadającymi obrotami silnika i słyszalne jest to tuż przed osiągnięciem wolnych obrotów - przy wyższych tego nie słychać....

    także po tej wymianie rozrządu mam wrażenie, że biegi nie wchodzą tak jak poprzednio - np wrzucając z biegu 1 na 2 czy 3 na 4 nie przesuwam dźwigni wzdłuż osi auta tylko jakby pod lekkim kątem ...

    wiem, że mechanik miał problem z odkręceniem łapy silnika - ale niby skręcił wszystko dobrze...

    pojadę do tego angielskiego bęcwała jutro, ale muszę zbudować linię obrony, więc czekam na sugestie.. pozdr
    skoda
    fuckyeah!

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X